شهرداری بره سر

شهرداری بره سر

پورتال اطلاع رسانی وارتباطات مردمی بره سر

شهرداری بره سر
شهرداری بره سر

سخن شهردار

نوشته شده در تاریخ خرداد ۶, ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۷ |

IMG_3181

محمد اسماعیل حبیبی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار زیتون خبر، با بیان اینکه نشاط اجتماعی با مشارکت عموم مردم فراهم می شود، اظهار کرد: به همین منظور یک همایش پیاده خانوادگی به همت بخشداری خورگام و شورای اسلامی و شهرداری برنامه ریزی شد و از میدان شهدای بره سر تا استخر طبیعی ویستان برگزار شد.

وی توسعه گردشگری و شناساندن جاذبه های طبیعی به گردشگران را از برنامه های در دستور کار عنوان نمود و ادامه داد: در حال حاضر توجه به صنعت گردشگری از راه های ایجاد اشتغال و توسعه درآمد بسیاری از مناطق است.

شهردار بره سر، ایجاد زیر ساخت های گردشگری را نیازمند مساعدت و همکاری تمامی دستگاه های متولی دانست و گفت: شهر بره سر از جمله شهرهایی است که برای اشتغال جوانان از وجود کارخانجات و واحدهای تولیدی محروم است.

وی، همت مردم برای توسعه گردشگری در این شهر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: شهروندان این شهر برای جذب گردشگر و توریست به دنبال ایجاد مسافر کاشانه و هتل هستند که در اقتصاد شهر و منطقه یقینا اثر گذار خواهد بود.

خرابی راه ارتباطی توتکابن- بره سر- دیلمان سبب شده تا مسافران رغبتی برای سفر به این منطقه نداشته باشند

حبیبی، با بیان اینکه خرابی راه ارتباطی توتکابن- بره سر- دیلمان سبب شده تا مسافران رغبتی برای سفر به این منطقه نداشته باشند، ابراز کرد: جاده دسترسی به شهر بره سر فوق العاده خراب است و مسافری که با یک بار سفر یه این شهر باید جلوبندی خوردوی خود را تعمیر کنید یقینا برای بار دوم به این منطقه نمی آید.

وی، ابراز کرد: برخورداری از راه دسترسی مناسب، ایجاد زیر ساخت های رفاهی زمینه را برای پویایی منطقه را به دنبال خواهد داشت و جلوی مهاجرت بی رویه جوانان از منطقه و شهر بره سر را خواهد گرفت.

این شهردار استخر طبیعی بره سر را یکی از جاذبه های طبیعی و بکر این شهر معرفی کرد و گفت: این استخر در فاصله کمتر از ۲ کیلومتری شهر بره سر در منطقه ییلاقی ویستان واقع شده است که به دلیل چشم انداز زیبای خود گردشگران زیادی را در ایام مختلف سال پذیراست.

3

وی، ایجاد امورات زیر بنایی ایجاد راه دسترسی مناسب، امکانات رفاهی را از برنامه های در دستور کار عنوان نمود و گفت: برای ایجاد زیر ساخت ها در این منطقه از بخش خصوصی، مشارکت مردمی و شهرداری نیز استفاده خواهد شد.

شکرانه برداشت محصولات کشاورزی انجام می گیرد.

حبیبی از حضور مردم در همایش پیاده روی خانوادگی تشکر و قدردانی کرد و گفت: حضور پیرمرد ۸۵ ساله، پیرزن ۸۰ ساله و کودک چهار ساله نشان از علاقه و مشارکت مردم بره سر در برنامه های فرهنگی است.

درباره نویسنده / روابط عمومی شهرداری بره سر

[ همه نوشته های روابط عمومی شهرداری بره سر → ]

دیدگاه ها (۲ دیدگاه)

 1. همشهری دور

  درب را از لنگه کندند
  می گویند منظر پنجره تان زیباست
  دسته گل به آب دادند
  آب مرداب به ما دادن
  آب چشمه را گاو خورد…
  روستا را گرفتند شهر دادن
  گاو گوسفند و داس را گرفتند
  نان شهری به خورد ما دادن
  از شهر به ما شر رسید
  از خیر ها هم خبری نیست
  راه هامان خاکی بود
  چراغهامان فانوس
  شب ها مان روشن
  باغبرمان پر گندم
  باغ خدا پر میوه
  وییستان مان پر برکت
  گاو ها مان پرشیر بود
  تخم خیر را بر کندند
  تخم نفاق کاشتند
  خیر و برکت رفت
  بگذریم حرف ها کهنه بود
  یارها رفت…
  اول باخودم بودم
  دوم با شما
  سوم هم فلانی
  اماهمه اینها به کنار تقصیر نفر چهارم است…
  سلام بر دوست ادبی ما
  مهندس ادبیات حبیبی… سلام
  چه خبر از شهر شهریاران؟
  امیدی بود با پنج تفنگدار
  تا ده مان را آباد کنید
  اما….
  با دوئل آنها وقتی نماند
  تریبونها کم امد حرفی نماند
  سامان ها خراب شد
  طرح ها ویران شد
  مشکلات برجاست
  وای جاده باغ برقرار نشد؟!!!!
  کوچه ها آسفالت نشد
  خانه ها گازدار نشد
  شیر ها اب دار نشد
  انترنت و دیجیتالمان چه شد…
  پس رفتیم کسی جلو دار نشد
  بره سر آباد نشد
  چون ساز ها کوک نشد…

  سپاس از زحمات همه انهایی که فرصت را غنیمت شمردند وخیری از خود برای زادگاه خود باقی گذاشتند…

 2. ابراهیم امیری نظری برسری

  دوست عزيز و همکلاسي محترم جناب اقاي محمد اسماعيل حبيبي شهردار محترم شهر محروم بره سر

  با سلام و احترام

  همانطور که مستحضريد بخش محروم خورگام و مناطق همجوار بدليل نبود اشتغال لازم براي اهالي و بويژه جوانان محترم روز به روز شاهد پسرفت و خالي شدن از سکنه ميباشد و با کمال تاسف اين روند در حالحاضر تشديد شده است و چنانچه دست روي دست بگذاريم و اقدام موثري انجام ندهيم بزودي منطقه ي ما خالي از سکنه خواهد شد و اين روند در فصلهاي سرد سال کاملا مشهود است.

  ايجاد اشتغال و ماندگاري پايدار اهالي منطقه يا بايد از راه صنعت يا کشاورزي و دامداري و يا گردشگري باشد .با روند فعلي کورسوي اميدي به کشاورزي و باغداري ميتوان داشت ولي به صنعت اميدي نيست ولي خوشبختانه خداي عز و جل مزيت طبيعت و زيبايي را به منطقه ي محروم و مظلوم ما ارزاني داشته است و انواع گونه هاي گياهي و جانوري در بخش خورگام و مناطق اطراف زيست مي کنند لذا پيشنهاد مي گردد در صورت امکان تاسيس موزه ي تاريخ طبيعي منطقه را امکان سنجي بفرماييد و با خبرگان اين رشته وارد بحث و گفتگو شويد و پس از بررسي دقيق موضوع را پيگيري و اجرا نماييد تا شايد به بهانه ي وجود اين مرکز علمي و ديدني گردشگراني به منطقه ما رجوع و باعث رونق حداقلي گردد.

  گونه هاي گياهي و جانوري و حشرات بسيار متنوع موجود در منطقه ميتواند در يک فضاي چند ده متري گرداوري شده و در ويترينهاي شيشه اي زيبا به نمايش در ايد و با تبليغاتي حداقلي افراد علاقه مند مخصوصا دانشجويان و اساتيد اين رشته به بازديد از اين مرکز بپردازند.

  براي مثال گونه هاي مختلف خزندگان مخصوصا انواع مارهاي سمي و غير سمي يکي از مزيتهاي طبيعي منطقه ي ما ميباشد و بازديد از اين نوع خزندگان براي بسياري از مردم عادي و متخصصين امري بسيار جذاب ميباشد و با فروش بليط به بازديد کنندگان ميتوان هزينه هاي جاري اين مرکز را نيز تامين کرد بهر حال اين پيشنهاد مدتها ذهن بنده را درگير نموده بود و هم اکنون فرصتي پيش امد تا انرا از طريق اين تريبون به عرض برسانم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.