شهرداری بره سر

شهرداری بره سر

پورتال اطلاع رسانی وارتباطات مردمی بره سر

شهرداری بره سر
شهرداری بره سر

سخن شهردار

نوشته شده توسط در تاریخ دی ۱, ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵ |

اطلاعیه شرکت گاز استان گیلان در خصوص گازبهای مصرف خانگی

در این اطلاعیه آمده است: “جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی به مردم شریف استان گیلان در خصوص محاسبه گاز بها و عوامل تشکیل دهنده صورتحساب گاز، نکات ذیل را برای تنویر افکار عمومی به استحضار می رساند:

براساس دستورالعمل شرکت ملی گاز ایران، برای محاسبه گاز بها، سال به دو فصل گرم و سرد تقسیم می شود که فصل سرد از تاریخ اول آذر ماه تا پایان اسفندماه و ما بقی سال به عنوان فصل گرم تعریف می شود.

مبلغ گازبها در فصل گرم بصورت نرخ ثابت به قیمت ۱۵۰۰ ریال به ازای هر متر مکعب گاز مصرفی می باشد و مبلغ گازبها در فصل سرد بصورت پلکانی و با در نظر گرفتن سطوح اقلیم بندی مربوطه از نظر آب و هوا محاسبه می شود. از آنجائیکه در فصل سرد مصرف گاز بیشتر می شود به جهت رفاه حال مشترکین عزیز نرخ پایه گاز به حداقل ۴۴۱ریال می باشد که متناسب با نوع اقلیم و میزان مصرف تا میزان ۴۸۳۰ ریال در نوسان می باشد. لذا هر اندازه مشترک کمتر و بهینه تر مصرف نماید مشمول پرداخت قیمت گاز کمتر و در صورت مصرف بیشتر و با قرار گرفتن در پله های بالاتر مشمول پرداخت گازبهای بیشتر به صورت پلکانی در فصل سرد می شود.

استان گیلان به لحاظ اقلیم بندی به سه اقلیم، اقلیم ۱ (بره سر)، اقلیم ۲ (پره سر، شاندرمن، لوشان، لیسار جیرنده و دیلمان) و اقلیم ۳ (رشت، شفت، فومن، انزلی، رودبار، رودسر، آستانه، رضوانشهر، صومعه سرا، لنگرود، لاهیجان، آستارا، سیاهکل، ماسال، املش و تالش) تقسیم می شود که این اقلیم بندی توسط شرکت ملی گاز ایران با همکاری سازمان هواشناسی تنظیم می شود و در اختیار شرکت های گاز استانی نمی باشد.”

شایان ذکر است شهر بره سر به تازگی از اقلیم 2 به اقلیم 1 پیوسته و از این پس شاهد کاهش تعرفه گاز مصرفی منازل خواهیم بود.

 

درباره نویسنده / روابط عمومي شهرداري بره سر

[ همه نوشته های روابط عمومي شهرداري بره سر → ]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.